22 вересня 2012 року відбувся Перший відкритий дитячий скелелазний фестиваль Junior Climbing Jam.

У київському спорткомплексі НАУ зібралося понад 120 дітей з усієї України: і спортсменів, які займаються у секціях, і любителів, і початківців. Це перший в історії національного скелелазіння дитячий фестиваль такого масштабу. Організатора фестивалю Маргариту Кадієву, засновника Школи екстремального відпочинку Dance Up, підтримали Спортивний комітет України і Федерація альпінізму і скелелазіння Києва.

Звісно, до Франції, де скелелазіння входить до шкільної програми, Україні ще далеко, але організатори Junior Climbing Jam роблять усе можливе для популяризації цього виду спорту. Можливо, завдяки подібним заходам хоча б побільшає на наших теренах кількість ДЮСШ, де діти могли б серйозно займатися скелелазінням (у Києві нема жодної, тобто спортсменами-скелалазами нового покоління опікуються лише приватні тренери у міру своїх скромних, з точки зору охоплення дитячої аудиторії, можливостей). Притому цікаво, що серед творців Junior Climbing Jam – 2 чемпіонки світу зі скелелазіння і 1 володар Кубку світу: Маргарита Кадієва (автор ідеї та організатор фестивалю), Ольга Шалагіна (головний суддя змагань) і Михайло Шалагін (головний підготовник трас) відповідно. Усі родом із Нікополя, там, до речі, ДЮСШ із секцією скелелазіння існує й досі.

Марго Кадієва із тридцятьма волонтерами, а також із організаціями-партнерами і спонсорами, небайдужими до скелелазіння і до дітей, втілила свою давню мрію – започаткувати щорічне екстремально-ігрове свято. Діти 7 – 15 років змагалися у двох дисциплінах: скелелазіння на складність і болдеринг. У чотирьох вікових групах перемогли:

  • хлопці – Ілля Бахмет-Смоленський (Харків), Данило Приходько (Запоріжжя), Михайло Соломахін (Запоріжжя), Антон Титов (Макеєвка);
  • дівчата – Катя Булаш (Сімферополь), Ніка Потапова (Українка), Настя Салабаш (Одеса), Саша Волкова (Одеса).

Діти найменшої вікової групи Climbing Jam (5-6 років і молодші) лазили на надувному стенді, який встановив для них Київський Палац дітей та юнацтва, стрибали на батуті і брали участь у спортивній естафеті. За сумою цих тьох етапів і підбивалися підсумки. Виграли змагання серед малечі Настя Костирко та Ігор Киричек. Крім того, малята мали змогу помалювати – не тільки на папері, а ще й на білій шафі – це був конкурс малюнка.

Усі переможці отримали медалі від Спортивного комітету України, грамоти від ФАіС і купу чудових призів від спонсорів.

Кожен учасник Junior Climbing Jam узяв свою висоту, хтось розважився, хтось побешкетував, хтось залишився серйозним і задумливим, але усі як один запитували: «А коли буде наступний фестиваль? Ми хочемо ще!» На що організатори, уже без сумнівів, відказували: «У 2013-му!»

Go to top