12 жовтня 2013 року відбувся вже другий – і відтепер щорічний ­– відкритий дитячий скелелазний фестиваль Junior Climbing Jam. Цього року кількість учасників збільшилася у півтора рази і перевищила 180 дітей!

Говорячи про кількість спортсменів, варто зазначити, що завдяки усім спонсорам ми змогли нагородити аж 70 призерів! Junior Climbing Jam росте, розвивається і має хороші перспективи. Власне, як і його юні учасники.

Створюють для них це екстремально-ігрове свято у спорткомплексі НАУ волонтери – як відомі скелелази, так і прихильники дитячого спорту взагалі. Марго Кадієва, засновниця і головна рушійна сила Junior Climbing Jam, на якій, без перебільшення, тримається організаційний процес, вважає фестиваль головним своїм душевним проектом. Адже бачити щасливими величезну кількість дітей-скелелазів і розуміти, як такого видовища можна досягти, – велика і дуже приємна мотивація. Фестиваль був би неможливим без грамотно розроблених і цікавих трас – їх придумав і втілив головний підготовник і заразом головний суддя змагань Михайло Шалагін, який є старшим тренером збірної команди України зі скелелазіння. Йому допомагали підготовники – майстри спорту Юрій Дзюбяк та Павло Векла.

У 2013-му на фестиваль до Києва приїхали команди і самостійні учасники з Одеси, Севастополя, Сімферополя, Харкова, Нікополя, Чернігова, Херсона, Маріуполя, Луганська, Кременчука й Чернівців. Діти від 7 до 15 років змагалися у скелелазінні на трудність і болдерингу, а найменші (5-6 років) – у лазінні по надувному стенді, малюванні, естафеті і стрибках на батуті. Так само, як і минулого року, свою надійну підтримку фестивалю надали Спортивний комітет України й Федерація альпінізму і скелелазіння Києва та її президент Анна Ясинська, а також Київський Палац дітей та юнацтва.

Головна відмінність у регламенті JCJ-2013 від минулорічного полягала в тому, що старші вікові групи були поділені на любителів і професіоналів. Завдяки цьому кожен учасник боровся за першість із рівноцінним суперником і перемога у своїй групі стала результатом справді напруженої боротьби. Про це свідчить і проведення двох суперфіналів у різних вікових групах – таким чином розподіляли місця на п'єдесталі пошани для тих хлопців і дівчат, які виступили у фіналі з однаковим результатом.

А ось, власне, і переможці:

  • дівчата: Біла Поліна (Нікополь), Костирко Аня (Харків), Салабаш Настя (Одеса), Демиденко Ліза (Луганськ), Тищенко Настя (Луганськ), Вольська Даша (Севастополь), Разінкова Ліза (Київ)
  • хлопці: Вісягін Єгор (Київ), Лукомський Ваня (Нікополь), Ткач Ярослав (Кременчук), Мерзляков Андрій (Одеса), Овчанецький Михайло (Одеса), Бахмет-Смоленський Ілля (Київ), Дубинецький Михайло (Київ)

Обіцяючи у 2012-му дітям провести за рік ще один класний скелелазний фестиваль, організатори дотримали свого слова. А у стосунках із дітьми довіра і любов – визначальні фактори. Наступний рік покаже, чи зможуть організатори Junior Climbing Jam підтримувати взаємини із юними спортсменами на такому ж рівні.

Go to top